Держспоживслужба інформує

Консультаційно-інформаційна служба "гаряча лінія" з питань захисту
прав споживачів: 5-46-58; 5-55-95

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області
08133, м. Вишневе, вул. Балукова, 22

406-01-65

406-08-47

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПОЛОЖЕННЯ про Яготинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області

Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України № 185 від 11.07.2003 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами"

План перевірок 2018

Розпорядження КМУ від 27 грудня 2017 року № 983-р "Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року"

ПЛАН ЗАХОДІВ з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року


Перелік суб’єктів господарювання , які потребують особливої уваги :

1. Заклади, які відмовилися від надання будь-якої інформації стосовно дотриманням ними санітарних вимог під час збору інформації на виконання доручення Першого заступника Голови Держпродспоживслужби від10.07.2017р№602-01/28 щодо дотримання операторами ринку санітарного законодавства та ветеринарно-санітарних вимог

-         магазини Яготинської райспоживспілки;

-         магазини Яготинський хліб;

-         магазин оптово-роздріної торгівлі «Луна»;

-         торгівельно-палаточний комплекс біля зупинки «Міський клуб»;

-         магазини «Рибонька»;

-         МАФи біля зупинки «Каштанова алея»;

-         Кіоски торгівельної мережі «Кулиничі»;

-         Магазин ФОП Ярмоленко «Український м’ясний продукт»;

-         Кафе «Зустріч».

     2. Імовірні постачальники харчових продуктів в дитячі  навчальні заклади в м. Яготині:

-         магазини Яготинської райспоживспілки;

-         магазини Яготинський хліб;

-         магазини «Рибонька»;

-         магазини ФОП Заєдка;

-         магазини ФОП Висовень А.В.;

Дані про імовірних постачальників харчових продуктів в дитячі  навчальні заклади Яготинського району  потребують уточнення з Відділом освіти Яготинської РДА.
БУДЬТЕ УВАЖНІ, ЗМІНИВСЯ ПОРЯДОК ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ СВИНЕЙ

 Після опублікування 02 березня 2018 року в Офіційному віснику України набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2017 року № 639 «Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації свиней», зареєстрований Міністерством юстиції України 07 лютого 2018 року за № 154/31606, який є обов'язковим для всіх юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням свиней, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки свиней.

    Враховуючи вищевикладене, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє:


·         ідентифікацію свиней у господарстві фізичної особи та фізичної особи - підприємця проводить власник (утримувач) самостійно або Адміністратор Реєстру тварин;

·      ідентифікація товарних свиней (яких утримують та розводять фізичні особи) та племінних свиней (яких утримують та розводять юридичні особи) здійснюється шляхом прикріплення бирок з індивідуальним ідентифікаційним номером; ідентифікація товарних свиней (яких утримують та розводять юридичні особи) здійснюється перед їх вибуттям з господарства шляхом прикріплення бирок або нанесення татуювання з реєстраційним номером господарства;

·         ідентифікація приплоду, отриманого від племінних і товарних свиней, здійснюється за допомогою бирок відповідного зразка з індивідуальним ідентифікаційним номером, які прикріплюються не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство;

·         власник (утримувач) має право здійснювати переміщення тварини лише у разі, якщо тварину ідентифіковано, зареєстровано, та за наявності супровідних ідентифікаційних і ветеринарних документів на тварину;

·         у разі забою ідентифікованої тварини у господарстві фізичної особи власник тварини звертається до Адміністратора Реєстру тварин для внесення до ідентифікаційного документа дати та причини забою, знімає з тварини бирки і протягом п’яти робочих днів від дати її забою надсилає засвідчений державною установою (закладом) ветеринарної медицини ідентифікаційний документ до Адміністратора Реєстру тварин для внесення до Реєстру тварин інформації про забій тварини та знищення ідентифікаційного документа в установленому порядку.

    З повним текстом Порядку можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України та на сайті державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» в розділі «Законодавство».

  Нагадуємо, що за порушення законодавства з ідентифікації та реєстрації тварин передбачено адміністративну відповідальність згідно статті 1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


УВАГА!ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

До Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надходить численна кількість скарг споживачів на неналежну якість товарів придбаних у Інтернет – магазині «MELON»http://melon.com.ua/ , що знаходиться за адресою: Київська область, м. Славутич, вул. Чернігівська, 12, продавець – Кочеров Максим Сергійович.

    Фахівцями Головного управління встановлено, що продавець товару не є зареєстрованим суб’єктом господарювання. У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості про вказану особу.

    Інтернет – магазин «MELON» за вище вказаною адресою відсутній.

    Відсутність інформації про суб’єкта господарювання та його місце здійснення господарської діяльності суб’єктом господарювання унеможливлює проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) Головним управлінням.

    Згідно статті 5 Закону України «Про захист прав споживачів», захист прав споживачів здійснюють центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, місцеві державні адміністрації, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законом, а також суди.

    Стаття 16 Цивільного Кодексу України (далі – ЦКУ) визначає способи захисту цивільних прав та інтересів судом. Частиною 1 цієї статті встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

    Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

    Просимо споживачів бути уважними, не придбавати товари у неперевірених Інтернет – магазинах та не здійснювати передплат за замовлені товари!!!

    Якщо продавець відмовляється надсилати товар без передплати – ОБЕРІТЬ ІНШИЙ ІНТЕРНЕТ – МАГАЗИН!!!!


ЩОДО ВИПАДКІВ АЧС В ОДЕСЬКІЙ ТА ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ

 Відповідно до оперативних інформацій Головних управлінь Держпродспоживслужби в Одеській, Полтавській областях було встановлено діагноз на АЧС серед домашніх свиней в особистих підсобних господарствах  (с. Поляницьке, смт Саврань, Савранський район, Одеська область) та  ДП ДГ «Степне» (с. Степне, Полтавський район, Полтавська область). В осередках захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС. 

   Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.