Новини

«Піснею до сердця, серцем до народу»

Народжений весною Тарас Григорович Шевченко був і залишається символом весняного пробудження. Щовесни він скликає усіх тих, кому не байдуже українське слово,  українська пісня. Саме тому в актовій залі Яготинської дитячої школи мистецтв   зібралися його шанувальники, щоб відзначити двісті четверту річницю від дня його народження.  
Березень в Україні  часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим, неповторним.  Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.
Сьогодні чи завтра не кожен з нас має можливість піднятися на Тарасову гору, покласти квіти на його могилу. Але кожен, хто б де не був, у будь якому куточку України чи поза її межами, мав нагоду ще і  ще поринути у світ Кобзаревого слова та його пісень.  До нас  завітали голова Яготинської районної ради Грицай В.Г. та керівник апарату Яготинської РДА Дьогтяр А. В.,  учні та студенти навчальних закладів міста.
Організатори заходу колектив  Яготинської центральної районної бібліотеки,  щиро дякує всім тим хто  брав участь у заході та допоміг в його організації та проведенні. Прикрасою свята стали  народні художні колективи хор ветеранів «Солдатська пам’ять» районного будинку культури та народний хор «Джерело» Сулимівського сільського будинку культури (керівник Володимир Кутєпов),    ансамбль «Віста» Яготинської дитячої школи мистецтв (керівник В. Кисіль). Змістовною була розповідь завідувачки музеєм «Флігель Т. Г. Шевченка» Л. С. Гусак про часи перебування Тараса Григоровича у Яготині. Учні та студенти навчальних закладів міста, учасники театрального клубу, що діє при центральній районній бібліотеці (керівник С. Зеленська)   в ігровій формі показали нещасливу долю жінок у творах Великого  Кобзаря.  Місцева поетеса І. Перцова  зворушливо розповіла баладу «Утоплена».
Захід видався напрочуд красивим, тут звучала і класика (скрипаль А. Колесник) і реп (студенти медичного коледжу майстерно виконали Шевченкову «Тополю» в сучасному стилі)   і звичайно народні пісні та пісні на слова Великого поета.
Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо Україна є і буде, і буде український народ, який пам’ятає його заповітні слова
                                                 Українці, братове, усіх поколінь
                                                 Долітає до зір – ми народ, а не маса.
                                                 І немає на світі кількох Україн,
                                                 Де засіяно слово і думи Тараса.
Фінальним акордом усього дійства було  виконання  Великої    пісні Великого поета «Реве та стогне Дніпр широкий», яку разом з учасниками заходу співали усі присутні.