Новини

Нарада щодо ефективності використання комунального майна району

12 січня у приміщенні малого залу адміністрації відбулась спільна нарада Яготинської районної державної адміністрації та районної ради щодо ефективності використання комунального майна територіальних громад сіл та м.Яготин. Засідання очолили виконувач обов’язків голови адміністрації Рудніцька О.І. та заступник голови районної ради Усенко О.П.

         В нараді взяли участь виконувач обов’язків начальника відділу освіти Климась О.В., начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Боліла Г.В., виконувач обов’язків завідувача сектору культури, національностей та релігії Топорівська С.І., директор Яготинської дитячої школи мистецтв Дьогтяр М.В, виконувач обов’язків директора Яготинського районного будинку культури Друченко Т.М., головний лікар Яготинської ЦРЛ Шулла І.Т., головний лікар КЗ «Яготинський ЦП МСД» Сахно І.І., керівник Яготинської центральної районної аптеки №20 Шанайда К.М.

 В ході наради присутні розглянули наступні питання:

  1. 1.Про стан передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл та м.Яготин.
  2. 2.Про заходи щодо сприяння збільшенню надходжень від орендної плати за використання комунального майна.

В ході наради начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Боліла Г.В. коротко зупинилась на основних аспектах укладання договорів, а саме дотримання типового Договору оренди майна в частині зміни істотних умов (орендної плати), методиці розрахунку та порядку використання плати за оренду майна. На сьогодні діють 40 Договорів оренди комунального майна, частина з яких потребує доопрацювань.

Наступним та не менш актуальним стало питання щодо пролонгації або ж припинення дії укладених договорів після закінчення їх строку. Так, заступник голови районної ради Усенко О.П., звернувся до присутніх з пропозицією внести зміни в типовий договір вказавши в ньому обов’язкове проведення конкурсу при закінченні строку договору з метою встановлення «здорової» конкуренції між претендентами та отримання при цьому вищої орендної плати, що зумовить наповнення районного бюджету.

В свою чергу, Ольга Іванівна, звернулася до присутніх з проханням проаналізувати укладені договори, акцентувавши увагу на дату проведення останньої грошової оцінки майна, адже вона проводиться раз на три роки, та при її зміні змінюється і орендна плата.

За підсумками наради виконувач обов’язків голови адміністрації Рудніцька О.І., надала доручення керівникам комунальних закладів надати до 31 січня 2018 року звіти про інвентаризацію майна, що перебуває на їх балансі, з розширеним аналізом приміщень, які перебувають в оренді та котрі можуть бути здані в оренду в найближчий час.