Новини

Броварська ОДПІ інформує

Місцеві бюджети території обслуговування Броварської ОДПІ протягом січня - вересня ц.р. отримали  понад  2 млрд. гривень

Значний вклад у наповнення місцевих бюджетів сформовано за рахунок:

 

- понад 1,3 млрд. грн. податку з доходів фізичних осіб, надходження збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого року на                    27,8 відсотки;

- 260,7 млн.грн. земельного податку,  надходження  перевищили минулорічні показники на 11,7 відсотки;             

- 239,1,8 млн.грн.  єдиного  податку на підприємницьку діяльність,    надходження збільшились в порівнянні з відповідним періодом минулого на 69,4 відсотки.

Протягом січня - вересня ц.р. суб’єктами господарювання та громадянами сплачено до місцевих бюджетів 44,9 млн. грн. податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що на 59,6 відсотки більше ніж за аналогічний період минулого року.

Необхідно зазначити,  що досягнення таких показників це внесок кожного у розвиток місцевих громад. Завдяки збільшенню надходжень до місцевих скарбниць, вирішується низка найактуальніших соціально-економічних проблем, створюються нові робочі місця та збільшується добробут рідного краю.

Броварська ОДПІ

 

До уваги платників «єдинників»,  які у попередньому кварталі перевищили обсяг визначеного доходу 

Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки, встановлені п. 293.3 - 293.5 ст. 293 ПКУ, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) Платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у            п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

 Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) Платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Тобто, граничний термін подання заяв для платників, які перевищили визначений обсяг доходу у попередньому кварталі ц.р. - 20 жовтня.

Броварська ОДПІ