Новини

Новини уряду 12 липня 2018

ФДМУ незабаром розпочне наступну хвилю конкурсів з відбору радників "великоі приватизації", – Олександр Саєнко
Міністр Кабінету Міністрів України, Голова Міжвідомчої робочої групи з питань приватизації Олександр Саєнко провів зустріч з представниками провідних інвестиційних, аудиторських компаній, які планується залучити в якості радників до процесу "великої приватизації".

В зустрічі також взяли участь в. о. Міністра фінансів Оксана Маркарова, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, в. о. Голови Фонду державного майна Віталій Трубаров, представники Morgan Stanley, PwC, Deloitte, KPMG, E&Y, ICU, Concorde Capital, Dragon Capital та інших.

"Від самих радників ми очікуємо глобального і професійного погляду на приватизацію, бачення вирішення проблем заборгованостей підприємств, її реструктуризації, враховуючи їхній досвід й експертизу - це дасть нам належну якість рішень та дозволить підготувати оптимальні варіанти щодо продажу об'єктів", - сказав Олександр Саєнко
Він наголосив, що процес приватизації має бути побудований таким чином, щоб сприяти приходу стратегічних інвесторів, які принесуть нові технології, запропонують своє бачення розширення виробництва, створення додаткових робочих місць. Це вимагає того, щоб процес підготовки й проведення приватизаційних конкурсів був прозорим і ефективним.
"Стартуємо з відбором радників по перших шести об'єктах. І вже незабаром почнемо другу хвилю конкурсів з відбору радників по усіх об'єктах, перелік яких затверджений Урядом. Впевнений, що кращі спеціалісти допоможуть нам в цьому процесі і ми проведемо приватизацію за кращими світовими зразками з максимальним економічним ефектом", - підкреслив Міністр Кабінету Міністрів України.

Довідково
Кабінет Міністрів України у травні 2018 року затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності на цей рік. Вже 24 червня Фонд державного майна оголосив конкурси з відбору радників для підготовки до приватизації та продажу пакетів акцій ПАТ «Одеський припортовий завод», ПрАТ «Президент-Готель», ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ПрАТ «Індар» та державних підприємств «Вугільна компанія «Краснолиманська» та «Завод «Електроважмаш».
Конкурси відбуватимуться у Фонді держмайна у два етапи по кожному об‘єкту з 26 по 31 липня.

Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
12 липня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Серед іншого, учасники засідання обговорили питання підготовки участі України у Нараді високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з туберкульозу, яка відбудеться наприкінці вересня у Нью-Йорку, та стан виконання у 2017 році плану заходів із виконання Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу , в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року

МОЗ України розпочинає новий формат комунікацій - #антифейк. Сьогодні – про Охматдит
З метою протидіяти розповсюдженню фейків у сфері охорони здоров’я, МОЗ України розпочинає новий формат комунікацій - #антифейк. Антифейк - це оперативна інформація, покликана убезпечити ЗМІ та громадськість від поширення недостовірної або перекрученої інформації, що розповсюджується в інформаційному просторі.

#антифейк від МОЗ України про Охматдит 
1. Реорганізація НСДЛ “Охматдит”
передбачає розширення можливостей лікування дітей завдяки оптимізації організаційної структури лікарні. Реорганізація Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку передбачає розформування адміністративної частини, що була необґрунтованою надбудовою над чотирма відділеннями (підтримуючої, інтенсивної хіміотерапії, трансплантації кісткового мозку, хіміотерапії онкогематологічних захворювань) і не мала жодної лікувальної функції.
Жодне з відділень не закривається, а функціональні можливості відділення трансплантації кісткового мозку навіть розширюється: до штатного складу ввели посади імунологів, що дуже важливо для лікування дітей з первинним імунодефіцитом. У новій структурі це відділення називатиметься Відділенням трансплантації кісткового мозку та імунотерапії.
Кількість лікарів не змінюється. Кількість пацієнтів, яких здатна прийняти та пролікувати лікарня, завдяки оптимізації структури та розбудові лікарні суттєво зросте.
2. Дитяча онкологія цього року потрапила до переліку програм державних закупівель, за якими по низці препаратів Україна вперше вийде на забезпечення 100% обсягів запитів лікарень по всій країні. Це стало можливим завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.
3. У разі неможливості отримати необхідне лікування в Україні, громадяни мають можливість отримати підтримку держави для лікування за кордоном. Програма лікування за кордоном щороку збільшується
За останні два роки (2016 і 2017) кількість пацієнтів, які отримали допомогу від держави за цією програмою, склала 362 особи, що в 1,5 раза більше загальної кількості всіх пацієнтів програми за період з 2010 по 2015 рік включно.

В рамках візиту до Брюсселю Міністр оборони України у складі української делегації взяв участь у заходах Саміту НАТО
Сьогодні, 12 липня, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак у складі української делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком взяв участь в заходах Саміту Альянсу.
У рамках Саміту НАТО Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак взяв участь у Спільному засіданні Північноатлантичної Ради НАТО з Україною та Грузією.
Під час заходів Міністр оборони України Степан Полторак поспілкувався з Міністром національної оборони Канади Харджитом Сінгх Сейджаном.

МОЗ: Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні
Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Розповідаємо, що змінилося.
Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря. Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни
до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, що набрали чинності 3 липня 2018 року.
Декларації про вибір лікаря, які були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.
Невідкладну допомогу можна отримати без декларації
Держава може гарантувати надання повного пакета послуг первинної медичної допомоги, коли ви підписуєте декларацію про вибір лікаря. Якщо ви поки не обрали лікаря та перебуваєте у невідкладному стані, маєте право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу у державних і комунальних закладах охорони здоров'я.
Невідкладні стани супроводжуються такими симптомами:
- раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;
- головним болем, запамороченням, слабкістю;
- болем у попереку, суглобах;
- підвищенням артеріального тиску;
- больовим синдромом у онкологічних хворих;
- алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;
- загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.
Копії документів тепер не потрібні
Лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт. Пацієнт при підписанні декларації відтепер має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта.
Як і раніше, у випадку, якщо людина через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, цей документ не надається під час укладання декларації і цей пункт у декларації не заповнюється. Для ідентифікації особи у такому разі використовують номер документа, що посвідчує особу.
Спрощення форми декларації
Перелік інформації, що вноситься до декларації, скоротився. Відтепер декларація буде на одному аркуші, що зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення.
У декларації тепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки пацієнт обирає лікаря незалежно від місця прописки.
Також уточнене положення декларації щодо ознайомлення пацієнта з його правами як суб'єкта персональних даних. Пацієнт своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, і достовірність наданих даних. Також пацієнт засвідчує, що йому відомі його права відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», та мету збирання та обробки персональних даних, зазначених у декларації.
Термін дії декларації подовжений
До 1 січня 2020 року подовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року. Тобто до початку національної кампанії з вибору лікарів. До цього часу пацієнт можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Але немає необхідності спеціально для цього приходити у заклад. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.
Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.
Після зміни юрособи закладу декларації залишаються дійсними
Відтепер не лише у разі перетворення закладу охорони здоров’я у комунальне некомерційне підприємство, а й при поділі, виділі, приєднанні юридичних осіб-надавачів медичних послуг, раніше подані декларації залишаються чинними і вважаються поданими юридичній особі-правонаступнику за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати у закладі.
Таким чином, зміни в юридичному статусі надавача медичних послуг не будуть впливати на права пацієнта отримувати безоплатну первинну медичну допомогу в обраного лікаря.

 
Початок роботи Антикорупційного суду стане елементом оздоровлення правової системи і «холодним душем» для порушників закону,- Володимир Гройсман
Старт роботи Вищого антикорупційного суду в Україні стане елементом оздоровлення усієї судової системи, кроком до відновлення справедливості й довіри у суспільства, а також холодним душем для всіх, хто порушує закон і замінює інтереси держави особистими інтересами. Так прокоментував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ухвалення Верховною Радою України закону про внесення змін до закону про судоустрій і статус суддів в частині започаткування роботи Антикорупційного суду. Документ (№7441) був ухвалений сьогодні, 12 липня, під час вечірнього пленарного засідання 254 голосами. Глава Уряду особисто слідкував за голосуванням як за важливі поправки до документу, так і за проект закону в цілому.
«Думаю, що ми об’єдналися для того, щоб ухвалити закон. Хто б, що не казав, але українці хочуть мати право на справедливий суд і хочуть побачити справедливі вироки до корупціонерів, які б посади вони не займали і де б не працювали. Створення Вищого антикорупційного суду було дуже важливо – з точки зору відновлення справедливості», - сказав Володимир Гройсман.
Він наголосив, що ухвалення рішення є виконанням міжнародних зобов’язань України, а також кроком на шляху до відновлення довіри – як всередині суспільства, так і довіри міжнародної спільноти та міжнародних інвесторів до державних інституцій.
«Голосування виглядало дещо драматично, але я радий, що об’єдналися, і рішення було ухвалене. Дякую всім народним депутатам, хто віддав свій голос, Голові Верховної Ради, - сказав Володимир Гройсман. - Ключовий момент – відновлення справедливості. Це вимога, яка є у суспільства. Якщо є корупціонер, він має отримати вирок. А суд – має бути незалежним. Тоді почнуть боятися (невідворотності) покарань. Для багатьох це буде, як холодний душ. Тож я підтримував і буду підтримувати такі судові інституції. Вони будуть оздоровлювати ситуацію у владі і в різних сферах. Це позитивна історія».

Довідково
Закон (№7441) завершує формування антикорупційної вертикалі в Україні і є важливим елементом продовження співпраці з міжнародними партнерами держави, передусім МВФ. Документ, серед іншого, оговорює процедуру апеляції та механізм передачі справ до розгляду.

Україна та Нідерланди підписали спільну заяву щодо двосторонньої співпраці в АПК, - Ольга Трофімцева
Сьогодні відбулось четверте засідання українсько-нідерландської робочої групи з питань сільського господарства. Українську сторону очолювала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, а сторону Королівства Нідерланди – заступник Генерального директора Міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів Королівства Нідерланди Алдрік Гієрвельд.
Під час засідання сторони підбили підсумки реалізації Спільного Плану Дій між Україною та Королівством Нідерланди в аграрній галузі на 2017-2018 роки, який був підписаний 24 квітня 2017 року в м. Гаага. Більше того, представники країн підписали двосторонній план дій щодо поглиблення співробітництва в секторі за пріоритетними напрямами.
«Я дуже вдячна нашим нідерландським колегам за активну та результативну співпрацю в АПК. Йдеться не тільки про розвиток двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами. Зазначу, що Нідерланди сьогодні посідають 4 місце серед ТОП-10 країн, до яких більше всього експортується нашої продукції. Ми раді також відмітити, що проекти двосторонньої співпраці з Нідерландами є практично орієнтованими, здійснюються в різних регіонах України і отримують позитивний відгук у наших аграрних виробників», - наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева на початку засідання робочої групи.
Вона розповіла, що за результатами виконання спільного Плану Дій на 2017-2018 роки між Україною та Королівством Нідерланди в сфері сільського господарства, країни вже мають досвід результативних проектів за такими напрямками як розвиток картоплярства, молочного сектору, створення ефективного і регуляторного громадського контролю і обізнаності над процесом реалізації земельної реформи в Запорізькій області.
Пан Алдрік Гієрвельд, зі свого боку, подякував українським колегам за активну та ефективну співпрацю в агросекторі та відмітив зацікавленість Королівства Нідерланди у подальшій плідній співпраці в галузі. За результатами четвертого засідання українсько-нідерландської Робочої групи з питань сільського господарства, сторони підписали спільну заяву щодо співпраці в галузі АПК.

Довідково
За січень-травень 2018 року експорт українських аграрних товарів до Королівства Нідерланди становив $449,9 млн. Головні товари: зернові злаки – $203,3 млн, олія – $110,6 млн, м’ясо та субпродукти – $51,3 млн, насіння олійних культур – $37,4 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $28,3 млн та інші товари. Імпорт становив $86,1 млн. Головні товари: какао-боби та шоколад – $19,6 млн, тютюн та вироби з нього – $11,7 млн, живі цибулинні рослини – $8,8 млн, риба – $4,5 млн, різні інші харчові продукти – $4,2 млн.

Степан Полторак: Альянс й надалі буде підтримувати реформи в секторі безпеки та оборони України
"Сьогоднішній день – дуже важливий, адже в рамках Саміту НАТО відбулися знакові конструктивні зустрічі з справжніми друзями та партнерами України. Альянс й надалі буде підтримувати реформи в секторі безпеки та оборони України. Крім цього, партнери позитивно оцінюють зміни, які вже відбулися та поглиблюватиме взаємодію в рамках Комплексного пакету допомоги та у рамках нашої двосторонньої співпраці", – наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак у Брюсселі.

Лілія Гриневич: МОН покращує доступ до безпечної освіти на лінії зіткнення та сподівається, що Україна приєднається до Декларації про безпеку шкіл
Міністерство освіти і науки України повністю підтримує ідеологію Декларації про безпеку шкіл та сподівається, що з часом Україна зможе приєднатися до неї. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час круглого столу на тему «Декларація про безпеку шкіл: як захистити заклади освіти від нападів та використання у військових цілях у сучасних українських умовах?», який відбувся сьогодні, 12 липня 2018 року, в приміщенні МОН.
Декларація про безпеку шкіл містить низку зобов'язань, спрямованих на попередження та реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту. Наразі до документа приєдналося 79 країн світу.
«Я хотіла б подякувати нашим партнерам – Save the Children and Education Cluster – за допомогу в зборі та аналізі даних щодо атак та використання у військових цілях окремих навчальних закладів. Також щира вдячність ЮНІСЕФ за розробку, поширення та заохочення «чутливих до конфліктів» підходів до освіти через інтернет-курси для дітей і вчителів. У тому числі й завдяки вашій підтримці нам вдається покращувати доступ до якісної та безпечної освіти на лінії зіткнення та поблизу неї. Протягом останніх років ми залучили до постійної роботи практичних психологів та інших педагогічних працівників, які пройшли спеціальну підготовку з надання психологічної допомоги учасникам навчального процесу в умовах збройного конфлікту. Щоб убезпечити дітей,  понад 30 шкіл пішли на дистанційне навчання. Також затверджено низку нормативно-правових актів для реалізації права на освіту на тимчасово окупованій території України, територіях на лінії зіткнення та дітей, переміщених всередині країни. Міністерство створило умови для подальшого навчання дітей за місцем нового проживання або тимчасового перебування. Ми також спростили процедуру зарахування в навчальні заклади», – повідомила Лілія Гриневич.
Вона відзначила, що наразі створення безпечних умов для навчання дітей на лінії зіткнення та поблизу неї, а також залучення до української освіти учнів та потенційних студентів, що проживають на окупованих територіях – пріоритет не лише МОН, а й усієї держави.
«Save the Children  – найбільша глобальна незалежна організація для дітей. Ми прагнемо створити світ, в якому діти виживають, навчаються та є захищеними.  Цілі, які ми встановили, – нелегкі. Але, будуючи міцні партнерські відносини з громадами, урядами, бізнесом та міжнародною спільнотою, ми маємо сміливість сказати, що це можливо. В Україні з 2014 року Save the Children залучило понад 400 тис осіб, з яких 250 тис дітей, які працюють над захистом дітей, освіти, охорони здоров'я та над протидією дитячій бідності. Ми не хочемо, щоб діти в Україні відчували себе «забутими дітьми», адже вони такими не є. Save the Children та партнери продовжуватимуть працювати в країні до 2021 року й надалі. Ми продовжимо підтримувати реформи та процеси розвитку. Я сподіваюсь, що ми знайдемо спосіб спільно розглянути стан сучасної України та знайти рішення для допомоги дітям у цій країні. Ми сподіваємось на вашу підтримку та співпрацю у роботі над підписанням Декларації про безпеку шкіл та захисту прав всіх дітей в Україні», – розповів Даріуш Зітек, очільник Save the Children в Україні.
Слід відзначити, що наразі Декларація про безпеку шкіл та «Керівні принципи захисту навчальних закладів та університетів від військового використання під час збройних конфліктів», які обговорювалися під час круглого столу, є єдиними міжнародними документами, присвяченими винятково безпеці закладів освіти, дітей та вчителів у контексті збройного конфлікту.
«Конфлікт на сході України, що триває вже понад чотири роки, завдає руйнівної шкоди системі освіти. 200 тисяч дівчаток та хлопчиків змушені навчатися в складних умовах на фоні бойових дій та ризиків, пов’язаних із нерозірваними боєприпасами. Вони навчаються в школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладені мішками з піском. У підвалах облаштовано бомбосховища, а на подвір’ях залишаються осколки. ЮНІСЕФ надає психологічну допомогу та проводить тренінги щодо мінних ризиків для сотень тисяч дітей, молоді та вчителів на сході України. Ми також здійснюємо ремонти пошкоджених шкіл та дитячих садків, а також надаємо навчальні матеріали, такі як навчальні набори, меблі та спортивне обладнання. ЮНІСЕФ закликає прийняти Декларацію про безпечні школи та забезпечити для кожної дитини безпечні умови для навчання», – підкреслила Джованна Барберіс, Голова ЮНІСЕФ в Україні.
Міністр Лілія Гриневич відзначила, що наразі Україна як держава, що перебуває в стані збройного конфлікту, послідовно намагається мінімізувати негативний вплив від нього, що завдається дітям.
«Однак за цих складних обставин ми маємо труднощі з виконанням окремих зобов’язань, передбачених Декларацією. Ми сподіваємося, що Україна зможе вже найближчим часом владнати всі питання та приєднатися до документа», – додала Лілія Гриневич.
 Нагадуємо, що на сайті Міністерства освіти і науки України розміщена покрокова інструкція, а також інші необхідні матеріали, які допоможуть абітурієнтам з Криму та Донбасу вступити до закладів вищої освіти України за спрощеною процедурою.

ТОП-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць державного бюджету
“Середня освіта”, “Комп'ютерні науки” та “Будівництво та цивільна інженерія” - ці та інші спеціальності отримали найбільше місць державного замовлення 2018 року.  Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-брифінгу, який 12 липня 2018 року, відбувся в приміщенні Міністерства освіти і науки.
“Вчора Уряд ухвалив постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році”. Наразі офіційний текст документа готують до публікації, однак, користуючись проектом, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-х класів”, - повідомив Олег Шаров.
Так, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:
“Середня освіта” (за усіма предметними спеціальностями) - 7 475 місць;
“Медицина” - 4 507;
“Комп'ютерні науки” - 3 216;
“Правознавство” - 3 090;
“Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” - 2 736;
“Будівництво та цивільна інженерія” - 2 650;
“Філологія” (усі мовні напрями) - 2 210;
“Галузеве машинобудування” - 2 025;
“Комп'ютерна інженерія” - 1 951;
“Правоохоронна діяльність” - 1 910.
Однак Олег Шаров нагадав, що можливість навчатися на бюджеті не обмежується місцями державного замовлення. Адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів - від молодшого спеціаліста до магістра і аспірантури. Також регіональне замовлення надається в державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року.
Нагадаємо, у МОН підвели підсумки першого тижня вступної кампанії 2018: https://mon.gov.ua/ua/news/ponad-100-tis-elektronnih-kabinetiv-15-tis-dzvinkiv-ta-32-tis-elektronnih-zvernen-pidsumki-pershogo-tizhnya-vstupnoyi-kampaniyi