Новини

ЗАСІДАННЯ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

В  малому залі Яготинської районної державної адміністрації 15 травня 2018 року відбулось засідання молодіжної громадської ради при Яготинській районній державній адміністрації за участі сектору молоді та спорту та представників навчальних закладів Яготинського району, активної молоді.
Чимало питань було розглянуто відповідно до порядку денного:

-          Підготовка та проведення районного заходу до Дня Вишиванки 17 травня 2018 року.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть. День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. В 2018 році День вишиванки припадає на 17 травня. Національно-патріотичний захід «Україна-вишивана» відбудеться 17 травня 2018 року о 12:30  в музеї Етнографії КЗ КОР Яготинський державний історичний музей (Київська обл., м. Яготин, вул. Незалежності, 105), захід підготували працівники центральної районної бібліотеки спільно з сектором молоді та спорту Яготинської райдержадміністрації.

-           Підготовка  та проведення молодіжного заходу до Дня Європи в Україні.
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. До речі у 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. В 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня.  До дня Європи відбудеться   віртуальна мандрівка «На побачення з Європою» в  читальному залі Центральної районної бібліотеки (вул. Незалежності, 87) час та дату на разі уточнюємо.

-          Підготовка заходу до Дня журналістів.
День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня - в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до Міжнародної федерації журналістів. Відповідний Указ Президента України № 251/94 був підписаний 25 травня 1994 року. День журналіста - це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.т  «Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізований медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок. Він має поступово позбуватися заангажованості, політичної обмеженості. Нового виміру мають набути взаємини держави і преси.»  
Планується проведення заходу з майстер класами від представників місцевих ЗМІ за їхньою згодою.

-          Про організацію та  проведення Дня молоді.
Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна і Білорусь відзначають День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599" і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді». Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. В 2018 році День молоді припадає на 24 червня. Ідеї проведення Дня молоді, які обговорювались:
1. Змагання з стрітболу – баскетболу;
2. Змагання з волейболу чи пляжного волейболу;
3. Забіг  чи велопробіг до дня молоді «Forever young»;
4.Фестиваль молодіжних талантів Яготинського району;
5. Святковий концерт;
6. Святкова дискотека;
7. Фотовиставка, виставка молодих художників «Яготинський район очима молоді»;
8. Фаєр шоу( за сприяння спонсорської підтримки);
9.  Хенд-мейд Ярмарка;
10. Молодіжний рок-концерт;
11. Вишиванкаfest;
12.Показові виступи молодих спортсменів;
13.Дитяча зона (аніматори) ;
14. Бій подушками;
15. Караоке;
16. Тематична фотозона.

- Підготовка та випуск  тематичної молодіжної сторінки «Підлітка UA».

"ПІДЛІТОК.UA" шукає юних дописувачів молодіжної сторінки.

Якщо Ви - соціально активні, амбіційні, талановиті та сповнені енергії та ентузіазму ділитися цікавими новинами із життя молоді міста та району, музики, кіно, літератури чи спорту, та ще й до того ж вмієте і любите писати - тоді ми чекаємо на вас щовівторка о 15.30 у редакції газети "Яготинські вісті" за адресою м. Яготин, вул. Пирятинська 1. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном 5-55-52. Унікальний проект, який здатен стати поштовхом до активізації інформаційних процесів для молоді та підростаючого покоління, через навчання базовим навичкам журналістської майстерності. Метою проекту є виховання національної свідомості молоді, шляхом залучення талановитої молоді до інформаційних процесів. Завдання проекту:
-           утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;
-           формування творчої особистості, здібної до саморозвитку, самоосвіти і самоактуалізації;
-         залучення якомога більшої кількості молоді до активної інтелектуальної та творчої діяльності, змістовного дозвілля;
-           залучення молоді до журналістської діяльності.

Сектор молоді та спорту
Яготинської РДА